Лазерне різання металу – найпрогресивніший спосіб розкрою листового металу, при якому на маленькій ділянці металу фокусується велика кількість теплової енергії, матеріал закипає, випаровується і «видується» робочими газами. За рахунок високої концентрації енергії зона термічного впливу дуже маленька, а ширина різу становить приблизно 0,1 – 0,2 мм. Лазером розрізається більшість конструкційних, інструментальних та легованих сталей, нержавіючі сталі, алюміній, титан та ін. Переміщення лазерної головки управляється за допомогою комп’ютера (ЧПУ), тому з листа можна вирізати деталі різноманітної форми, з гарантовано високою точністю. Лазерне різання найкраще проявляє себе при розкрої тонколистових металів товщиною до 10 – 15 мм, де за точністю, якістю обробки та швидкістю різання вона поза конкуренцією. Лазерне різання труби – сучасний метод отримання порожнистих деталей складної конфігурації без застосування зайвих операцій штампування, згинання, зварювання та іншого. Крім того, лазерне різання труби дає найширший простір для творчості! Технологія лазерного різання труби аналогічна технології різання листа, проте варто зауважити, що швидкість різання деталей з труби значно менша за швидкості різання деталей з листа.

Наші можливості:

Для лазерного різання (розкрою) металу ми використовуємо верстати від світового лідера у цій галузі – TRUMPF (Гріманія). Ці верстати, оснащені сучасною системою програмного управління (ЧПУ) та CO2 лазером, що дозволяє вирізати деталі з дуже високою точністю та гарантовано високою якістю різу та одержуваної кромки. У своєму арсеналі ми маємо два такі верстати, один з яких.

Технические характеристики станка:
• Розмір столу: 1500 х 3000 мм;
• Точність позиціонування по осях: ± 0,1 мм;
• Види обробки: лазерне різання, лазерне гравіювання, лазерне кернівка;
• Товщина металу, що розрізається, максимальна:
– Чорні (конструкційні) сталі – 16мм;
– Нержавіючі, жароміцні сталі – 6мм;
– Алюміній та сплави на його основі – 6мм;

Наші роботи:

Ценовая политика:

Вартість лазерного різання на пряму залежить від часу, за який верстат виготовить деталь. Крім того, вартість послуг залежить від обсягу замовлення, терміну стиснення, складності роботи і т.д. Якщо Вам потрібно виконати великий обсяг роботи, і на це достатньо часу, то ціни будуть істотно знижені, порівняно з невеликим, але дуже терміновим замовленням. Для зручності ціну представляють у гривнях за погонний метр різу, але це лише орієнтовні ціни! Для різних матеріалів вартість різання погонного метра – різна. ОРІЄНТУВАЛЬНІ ціни наведені в таблиці нижче.

Ціна на лазерне різання труби розраховується індивідуально, залежно від складності деталі та обсягу замовлення. При підрахунку вартості лазерного різання труби не коректно відштовхуватися від довжини різання та кількості врізок, як це роблять при розрахунку вартості різання листа. Це пов’язано з необхідністю ручної установки кожної деталі для виготовлення, що тягне за собою великі витрати за часом. Для розрахунку вартості виготовлення деталей найкраще надати нам 3D модель деталі розробленої в інженерних графічних редакторах (SolidWorks, Autodesk Inventor, КОМПАС 3D і т.д.), щоб ми змогли по ній підготувати програму управління для верстата і оперативно прорахувати вартість виготовлення. У зв’язку з дуже широкою різноманітністю типорозмірів труби найчастіше ми виготовляємо деталі з матеріалу замовника. Тільки у випадках великих партій замовлення ми готові закуповувати необхідний матеріал.

Як замовити лазерне різання деталей?

Все дуже просто! Надішліть нам на пошту lazerpt@ukr.net заявку з необхідною інформацією, і ми зробимо максимально швидко.
Для лазерного різання нам потрібні креслення деталей в електронному вигляді. Формат креслення – DXF. У кресленні має бутитільки контур деталі, що вирізується в масштабі 1:1. У кресленні НЕ потрібні розміри, написи, лінії згинання та інші елементи. Потрібно надіслати кожну деталь в окремому файлі.. У назві файлу бажано вказати найменування деталі, матеріал, товщину та кількість, наприклад: Plastina_st3_s1,5_n120

Якість різання та технологічні особливості процесу:

Як у будь-якому технологічному процесі, в лазерному різанні є свої тонкощі та особливості, що визначають кінцеву собівартість та якість обробки.
– Матеріал, що обробляється. Марка та хіміко-фізичні властивості матеріалу визначають його «податливість» до обробки. Чорні сталі ріжуться легше, ніж нержавіючі, у складі яких є тугоплавкі хром та нікель. Алюміній та мідь обробляються ще складніше, т.к. вони мають високу теплопровідність, яка перешкоджає концентрації енергії на малій площі.
– Товщина металу. Основне правило – чим тонший метал, тим вища швидкість різання і краща якість кромки. Зі збільшенням товщини металу швидкості знижуються, а на торці деталі з’являються характерні для лазерного різання «зурби».
– Робочий газ, який виносить метал, що випарувався, з зони різання багато в чому визначає якість кромки і швидкості різання. Кисень сприяє горінню, і збільшує продуктивність обробки, але він сприяє окисленню кромки при різанні нержавіючих сталей. Якщо якість кромки є визначальним фактором, застосовуються інертні робочі гази, такі як азот, аргон, гелій або їх суміші. У цьому швидкості різання знижуються, а собівартості обробки додається вартість цих газів. На фото нижче показано результати застосування різних робочих газів.